2009. július 20., hétfő

Kécske látnivalói....

Tisza-parti Termálfürdő - Tiszakécske

Medencék száma: 7 Csúszdák száma: 2

A Dél-alföldi régió Magyarország legkedvezőbb éghajlatú, napsütéses órákban leggazdagabb vidéke. A föld mélyében is értékes kincset rejt ez a táj, a gyógyító erejű termálvizet. Itt található termálvizek ásványianyag-összetételüket és hőfokukat illetően a gyógyító termálvizek kategóriájába tartoznak. Ez a páratlan természeti kincs, ötvözve a régió egyéb turisztikai adottságaival várja a gyógyulni vágyókat.

A Tiszához közel található strand felújított medencékkel, kibővített szolgáltatásokkal várja a fürdővendégeket.

A nátrium-hidrogénkarbonátos hévíz, amely jelentős metakovasavat és fluoridot tartalmaz, 1344 m mélyről 52 fokon feltörő gyógyvíz, számos panasz enyhítésére megfelelő. Elsősorban reumatikus, izületi, mozgásszervi megbetegedésekre, műtétek utáni rehabilitációkra, nőgyógyászati problémák gyógyítására alkalmas.

A fürdő télen és nyáron is várja a vendégeket. Télen a szintén felújított fedett uszoda, nyáron gyógy- és élményfürdő várja a látogatókat.

Az élményfürdő különböző vízi attrakcióval: víz alatti buzgárok, oldalmasszázs, álló testmasszás, pezsgőágy, nyakzuhany kellemes hangulatot árasztó milliőjével igazi vízi kalandokat nyújt. A bébimedence a legkisebbek kedvence.
A termálfürdő területén különböző vendéglátó egységek, étterem található.

A fürdőhöz közvetlen átjárással kapcsolódik a háromcsillagos camping, amely 100 lakóautó befogadását teszi lehetővé. A camping szolgáltatásai közé tartozik az egész napos kedvezményes fürdő belépő, valamint hideg-meleg vizes zuhany, főzési, mosási lehetőség.

Egész évben nyitva.

Téli szezonban (október 15. - május 1.) 9.00-22.00




Belépő és árak:

Napi felnőtt belépő 1.200 Ft
Napi gyermek (3 - 14 éves korig) 1.000 Ft
Napi nyugdíjas belépő 1.000 Ft
10 alkalmas felnőtt belépő 10.800 Ft
10 alkalmas gyermek belépő 9.000 Ft
10 alkalmas nyugdíjas belépő 9.000 Ft
Úszóbérlet 17 órától 7.000 Ft / hó

Kedvezményes belépők 17 óra után
Felnőtt 1.100 Ft
Gyermek 900 Ft
Nyugdíjas 900 Ft

Szauna 600 Ft / fő
Infraszauna 600 Ft / 30 perc / fő
Idénybérlet felnőtt 72.000 Ft
Idénybérlet nyugdíjas 60.000 Ft

Tiszakécskei Gyermekvasút

A Sportliget és a Tiszapart között működő 1200 m hosszú keskeny nyomtávú vonalat 1971. augusztus 20-án adták át, 1990. óta Tiszakécskei Gyermekvasút néven üzemel. A vonat 25. születésnapján 1996. augusztus 20-án bekapcsolódott a kisvasutak napjai rendezvénysorozatba.

Így ez a nap azóta is a kisvasút napja. Ezen a napon minden évben az összes "Kisvasút napra" utazóknak a MÁV és GYESEV 50%-os menettérti jegyet bocsát ki az összes hazai állomásról, ezt a kisvasútnál le kell pecsételtetni.

A gyermekvasút minden évben május 1-től augusztus 31-ig naponta 9.00 órától 18.00 óráig közlekedik, óránként indulnak a járatok.

Múzeumok, Galériák

Több mint másfél évtizede évről-évre megrendezik a képzőművészek nyári és őszi alkotó táborát. Hazai és külföldi hírességek rendszeresen térnek vissza ide. A népművészeti hagyományokat a városban élő népi iparművészek öregbítik. Hogy csak néhány nevet említsünk, Kovács Miklós kékfestő a Népművészetek Mestere, Kristóf Márta mézeskalács készítő, és Brozsovits Mihály fafaragó.

Cege-Party

A Cege - Parti Étterem 1990-ben kezdte meg működését. A kezdeti "kis" étterem után ma már egy teljesen fedett szórakozóhely, három büfével, élő zenével és játékteremmel várja a szórakozni vágyókat minden nyáron. A büfék folyamatosan bővülő ital- és ételválasztékkal, gyors, figyelmes kiszolgálással állnak a vendégek rendelkezésére. A jó hangulatot garantálja az élő zenével fellépő Reflex zenekar, melynek zenei repertoárjában megtalálhatóak a régi és az új slágerek egyaránt. Az étteremhez tartozó játékteremben mindenki megtalálhatja a kedvére való játékot, legyen az biliárd, csocsó, flipper, tájfun, darts, vagy video játék. Azért, hogy folyamatosan vendégeink rendelkezésére tudjunk állni, egyik büfénk és játéktermünk éjjel-nappal nyitva tart.






Szabadidő a Táborban...

Természetesen a sok-sok citera mellett a kikapcsolódásra, a szórakozásra és a kézművességre is jut idő! Néhány kép segítségével bemutatjuk, hogy mit is csinálhatsz nálunk szabadidődben!

Tollaslaszti...ez is sport :D














Csocsó...nagy bajnokságok vannak ám ;)












Társasjáték, kirakó és kártya...


























Táncház...

A zenekar...vagyunk ám sokan ;)















..és a táncosok...














KI - MIT -TUD?

A győztesek

2009. július 13., hétfő

Tanáraink, Előadóink...

Üdvözletem, Sziasztok!

A mai kis bejegyzésben a tábor oktatóit szeretnénk néhány mondatban bemutatni!

SZŐKE PÉTER - A tábor szakmai vezetője, a Népművészet Ifjú Mestere, a Tisza'83 Citerazenekar vezetője

e-mail: tisza83(kukac)freemail(pont)hu




BALOGH LÁSZLÓ - A szlovákiai Hunor Citerazenekar vezetője, a Csemadok Szlovákiai Magyar Társadalmi és Közművelődési Szövetség, Művelődési Intézet Népzenei műhelyének munkatársa, citeraoktatója





BÓDI GYÖRGY - A hatvani Húrszaggatók Citerazenekar művészeti vezetője, a Tisza'83 Citerazenekar tagja





DOBOSSY ÉVA
- Karnagy

JUHÁSZ KITTI - A Riglizni citerazenekar művészeti vezetője, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója




KOVÁCS LÁSZLÓ - népzenész, hangszerkészítő, a Népművészet Ifjú Mestere, A Gyöngyharmat zenekar vezetője

e-mail: kalota(kukac)invitel(pont)hu


MORVAY KATALIN - a Pécsi citerazenekar tagja




NAGY VIVIEN - ének - népzenetanár, a Kökönye citerazenekar művészeti vezetője

e-mail/msn : vivo40(kukac)hotmail(pont)com



SZABÓ FERENC "Franky" - a mezőtúri Lókötők Citerazenekar vezetője, a fegyverneki Pacsirta Citerazenekar művészeti vezetője, a Szivárvány Citerazenekar tagja

e-mail:franky(kukac)mezotur(pont)com
msn: frankyfunk(kukac)citromail(pont)hu


A táborban már hagyomány, hogy szakmai előadásokat tartunk. Idén ellátogat hozzánk UNGER BALÁZS aki a turai népzenéről, a cimbalom muzsikáról és sok érdekes dologról fog előadást tartani a táborozóknak! A másik előadó, táborunk szakoktatója KOVÁCS LACI lesz, aki egy nagyszerű hangszerbemutatót és hangszervásárt varázsol majd az érdeklődők szeme elé! Ejtsünk róluk is néhány szót!


UNGER BALÁZS - CIMBALIBAND

1987-ben kezdte a muzsikálást, akkor még brácsásként a szadai Fix-Stimm zenekarban. A cimbalommal a kilencvenes évek elején találkozott előszőr, Béresné Szöllős Beatrix és Balogh Kálmán tanítványa volt , majd a Galga zenekar tagja lett mint cimbalmos. 1997-től a Magyar Állami Népi Együttes cimbalmosa volt hat éven keresztül. Eközben kipróbálta magát a zenei élet több részén is, három éven át tagja volt a Dresch Quartetnek, ahol ethno-jazz zenében „utazott”, a BBC 2 rádió a Londoni Soho-ból élőben közvetítette Dresch Quartet és Unger Balázs koncertjét 2000-ben. A Kárpátia és a Zurgó zenekarokban a moldvai csángók és románok cimbalmos zenéjét művelte. 1998 tól állandó vendégművésze a Fonó zenekarnak.2001.-ben munkásságát a Népművészet Ifjú Mestere Állami kitüntetéssel díjazták. 2005-től állandó tagja a Szalonna és bandája zenekarnak. Valamint 2005-2007-ig tagja volt a népzenei feldolgozásokat játszó felvidéki Lakatos Róbert és a Rév zenekarnak. 2006-ban megszerzett Ének-zene – Népzene-tanári diplomájának köszönhetően két művészeti iskola tanára lakhelyén Turán, és Jászfényszarun. 2007-ben Vankóné Dudás Juló díjban részesült, valamint 2008-ban megkapta a Tura Városért Emlékérmet.

KOVÁCS LÁSZLÓ - GYÖNGYHARMAT EGYÜTTES

Kovács László a Táborfalvai Népzenei Műhelyben 1979-ben kezdett népzenével foglalkozni, ahol Birinyi József tanítványaként kb. 15 féle magyar népi- és történeti hangszer használatát sajátította el.

1985-88-ig az Óbudai Népzenei Iskola növendéke, ahol kobzolni, és dudálni tanul. Megalakulásától - 1979-től 1997-ig tagja a táborfalvi Csutorás Együttesnek. 1985-88-ig tagja az ELTE Táncegyüttes kísérőzenekarának. Érettségi után cimbalomkészítést tanul, majd általános tárgyrestaurátori képesítést szerez. 1989-1995-ig a Néprajzi Múzeum Népzene Gyűjteményében dolgozik hangszerrestaurátorként. 1999 óta saját műhelyében népi hangszerek – elsősorban citerák készítésével foglalkozik. 1985 óta népzenei táborok, tanfolyamok népi hangszeres oktatója, népzenei együttesek vezetője, 1995-től a Kórusok és Zenekarok Szövetsége által szervezett alapszintű citerazenekar-vezetői tanfolyam hangszeres tanára. 1989 óta vezeti a péceli Szemere Pál művelõdési Házban működő Cimbora Népzenei Műhelyt. 1991 óta tagja a Magyar Folk Triónak, 1994-95 között az ír népzenét és country zenét játszó Greenfields együttesnek.1989-2005-ig a Cimbora Együttes, 1996 óta a Gyöngyharmat Együttes művészeti vezetõje. 1996-tól a ráckevei Dínomdánom Népzenei Együttes, 1998-tól a Nyársapáti Népdalkör, 2000-től a fóti Cselényi József Népdalkör művészeti vezetõje. 2001-2006-ig a lajosmizsei Flótás együttes művészeti vezetője 2006 óta a Gyáli Népdalkör és a Veresegyházi Népdalkörművészeti vezetője.

Kovács László népzenész színpadi előadásain mintegy 20-25 féle magyar népi- és történeti hangszert, valamint játék-hangkeltő eszközt használva ápolja, népszerűsíti a magyar népzenét, a népi kultúrát. Feladatának tekinti a magyarság hagyományainak - az énekes és hangszeres népzene, népszokások, népi táncok, népi játékok megismertetését, terjesztését, oktatását Magyarországon, és külföldön egyaránt. Számos rádió- és televíziófelvételt tudhat magáénak, rendszeres résztvevője népzenei táboroknak, tanfolyamoknak, fesztiváloknak.

Díjak, kitüntetések:

1984-ben: Népművészet Ifjú Mestere cím
1995-ben és 1997-ben a péceli Cimbora Együttessel Arany Páva díj
1997-ben a Nyársapáti Népdalkörrel arany minõsítés,
1999-ben Arany Páva díj
1997-ben és 1999-ben a Dínomdánom Népzenei Együttessel Arany minősítés
2003 Flótás Együttes - arany minősítés
2004-ben a fóti Cselényi József Népdalkörrel Arany minősítés
2005-ben a péceli Gyöngyharmat Együttessel Arany minősítés
2006-ban a ráckevei Dínomdánom Népzenei Együttessel és a fóti Cselényi József népdalkörrel Arany minősítés
2006-ban a péceli Gyöngyharmat Együttessel a Vass Lajos Népzenei Versenyen Kiemelt Arany fokozat, valamint a Kárpát-medencei döntőn Nívódíj
2006-ban Pest Megye Önkormányzatának "Hangszálból Szőtt Hagyomány" címmel rendezett népzenei versenyén a Gyöngyharmat Együttessel Különdíj, a Nyársapáti Népdalkörrel II. helyezés

2007-ben a Nyársapáti Népdalkörrel - Arany Páva Díj

2008-ban a Fóti Cselényi József Népdalkörrel, a ráckevei Dínomdánom Népzenei Együttessel és a péceli Gyöngyharmat Együttessel - Arany Páva Díj

GULYÁS LÁSZLÓ - VÁNDORMUZSIKUS

A tábor állandó mulattatója. Előadására mindig összegyűlik a tábor apraja-nagyja! Idén is nagyon várjuk fellépését!











SZŐKÉNÉ SZEGŐ ANETTA - aki mindig a friss kávénkat biztosítja, a Tábor büféjének főnők asszonya

2009. július 10., péntek

XXV. Tiszakécskei Citeratábor

Kedves Citerások és leendő citerások!

Idén, is megrendezzük hagyományos citeratáborunkat Tiszakécskén!
Várunk minden citera iránt érdeklődő és a citerával most ismerkedő zenebarátot!
A tábor ideje: 2009. július 26 - július 31.
Helye: Tiszakécske, Móricz Zsigmond Kollégium
Elhelyezés: 3-4 ágyas szobákban
(Csoportoknak lehetőség van nagyobb létszámú szobát foglalni!)
Részvételi díj: 14 éves korig: 24,500 Ft/fő
14 év felett: 25,500 Ft/fő

A részvételi díj tartalmazza tábor ideje alatt a szállás, az oktatás, a napi háromszori étkezés és az esti foglalkozások, előadások költségét!
A tábor célja: A Tisza ’83 Citeratábor változatlanul magas színvonalon próbál eleget tenni a citerát kedvelő és természetesen a hangszerrel most ismerkedő leendő citerások szakmai továbbképzésének.
A Tisza ’83 Citeratáborban egyenlőre csak citerát oktatunk, melynek eredményeképpen lehetőség nyílik a hangszer minél alaposabb megismerésére és a már meglévő technikai tudás továbbfejlesztésére. Azonban lehetőség van egyéb népi hangszerek megismerésére is képzésünkön. A tábor lehetőséget nyújt mindenkinek arra, hogy a már meglévő tudását megfelelő módon fejlessze.
Természetesen indítunk kezdő csoportokat is, ahol gyakorlott pedagógusok, citeraoktatók ismertetik meg a citerázás alapjait.
Az oktatás csoportokban történik – kezdők esetén kis létszámú csoportok -, melyekbe az első este előzetes egyeztetés és meghallgatás után kerülnek a táborozók. Minden leendő táborozó eldöntheti melyik a számára megfelelő szakmai szint, s ez alapján kerül az adott tanulócsoportba.
A tábor ideje alatt állandó orvosi ügyelet van a helyi Egészségügyi Központban. Lehetőség van strandolásra a gyógyvizes termálfürdőben, illetve a tiszai szabad strandon.
Esténként szakemberek irányításával kézműves foglalkozásokat tartunk, melyek ingyenesen látogathatók. Minden este közös citerás táncház lesz! Lehetőség van különböző szabadidős tevékenységekre is (hajókirándulás a Tiszán, sportolás).
A tábor utolsó napján, július 31-én este gálaműsort rendezünk, melyen a táborban tanultakat mutatják be táborozóink. Az előadásra várjuk a hozzátartozókat, barátokat, zenésztársakat is!
A gálaműsor után lehetőség van szállást foglalni, melyről érdeklődni a szervezőknél lehet.
A tábor vezetője: Szőke Péter (a tiszakécskei Tisza ’83 Citerazenekar alapító tagja, vezetője, a népművészet ifjú mestere)
A tábor oktatói: Balogh László, Bódi György, Dobossy Éva, Juhász Kitti, Kovács László, Morvai Katalin, Nagy Vivien, Szabó Ferenc, Szőke Péter

Szeretettel várunk mindenkit 2009 nyarán is a hagyományos,
XXV. Tiszakécskei Citeratáborban!
Részletes információ: Szőke Péter (06-70-372-10-22)
E-mail: tisza83@freemail.hu

Részletes program:

Július 26. Vasárnap
13³º - tól a táborozók érkezése, fogadása, a szobák elfoglalása
17ºº- tól a tábor hivatalos megnyitója
18³º - tól vacsora
20ºº - tól meghallgatás, a táborozók csoportba osztása
Július 27. hétfő
7³º- 8³º - reggeli
8³º- 9ºº - tábori csokor énekpróbája
9ºº-13ºº - csoportos foglalkozások
13ºº-14ºº - ebéd
15ºº-17³º - csoportos foglalkozás
18ºº-19ºº - tábori csokor próbája
19ºº-20ºº - vacsora
20ºº - Gulyás László kiskunfélegyházi vándormuzsikus előadása
22ºº - citerás táncház
Július 28. kedd
7³º-8³º - reggeli
8³º-9ºº - tábori csokor énekpróbája
9ºº-13ºº - csoportos foglalkozások
13ºº-14ºº - ebéd
15ºº - 17ºº - csoportos foglalkozás
17³º-19ºº - tábori csokor próbája
19ºº-20ºº - vacsora
20ºº - UNGER BALÁZS ELŐADÁSA!!!!(téma: A turai népzene)
22ºº - citerás táncház
Július 29. szerda
7³º-8³º - reggeli
8³º-9ºº - tábori csokor énekpróbája
9ºº-13ºº - csoportos foglalkozások
13ºº-14ºº - ebéd
15ºº-17ºº - csoportos foglalkozás
17ºº-19ºº - tábori csokor próbája
19ºº-20ºº - vacsora
20ºº - kézműves foglalkozás/Kovács László népi hangszerbemutatója
22ºº - citerás táncház
Július 30. csütörtök
7³º-8³º - reggeli
8³º-9ºº - tábori csokor énekpróbája
9ºº-13ºº - csoportos foglalkozás
13ºº-14ºº - ebéd
14³º-17ºº - kézműves foglalkozások, játéktechnikai gyakorlás, szabadidős tevékenységek
17ºº-19ºº - tábori csokor próbája
18ºº-19ºº - vacsora
20ºº - KI MIT TUD?
Július 31. péntek
7³º-8³º - reggeli
8³º-9ºº - tábori csokor énekpróbája
9ºº-12ºº - csoportos foglalkozások
12ºº-13ºº - ebéd
13³º - gálaműsor próbája (Művelődési Központ)
16³º - táborzáró
17ºº-18ºº - vacsora
19ºº - Gálaműsor
22ºº - táncház

Kedves leendő Táborozó!

Táborunk a Móricz Zsigmond Kollégiumban kerül megrendezésre. A csoportos foglalkozások itt illetve a kollégium mellett lévő iskola tantermeiben lesznek. A szállás, étkezés valamint az előadások, esti programok szintén a kollégium épületében és udvarán kerülnek megrendezésre.
A tábor zárásaként egy gálaműsort rendezünk, melyen az itt táborozó citerások mutatkoznak be.
A gálaműsorról készült videofelvétel önköltségi áron megrendelhető a szervezőknél.
A tábor szervezői nevében bízom benne, hogy táborunk szakmai programja elnyeri tetszését, és találkozunk 2009 nyarán a XXV. Tiszakécskei Citeratáborban.


Baráti üdvözlettel: Szőke Péter

Bővebb információ az előadóinkról:
Kovács László népzenész-hangszerkészítő : www.kalota.hu
Unger Balázs cimbalmos, a Cimbaliband vezetője : www.cimbaliband.hu

A jelentkezési lap és bővebb információ letölthető ITT(klikk) !

Üdvözlet!

Üdvözöljük!

Ez a blog, elsősorban a Tiszakécskei Citeratáborok történéseivel, eseményeivel kíván foglalkozni és minél gyorsabban kívánja eljuttatni a citerásokhoz azokat az információkat melyek fontosak lehetnek! Kérünk Téged, Önöket látogassák ezt az oldalt és találják meg örömüket benne!

Baráti üdvözlettel a szerkesztők!